שופטת בית המשפט השלום בתל אביב, קיבלה את תביעתה של צעירה בת 30 לחייה, שנפגעה בתאונה שתוארה על ידי התובעת כדלקמן: בזמן ההמתנה בתור לקפיטריה, לפתע החליקה בחוזקה, ניסתה לבלום את נפילתה בעזרת ידה הימנית ובמהלך ניסיון התרוממותה החליקה בשנית ושוב נפלה ובלמה את נפילתה באמצעות ידה הימנית.

התובעת טענה כי אינה יודעת מה היו הנסיבות האמתיות שגרמו לתאונה, אשר נגרמה מחפץ או מקרקעין שהיו בשליטתן המלאה של הנתבעho, וכי אירוע התאונה מתיישב עם התרשלותo של הנתבעho, ועל כן על הנתבעים הנטל להוכיח כי לא באשמתם ארעה התאונה.

לתביעתה צרפה התובעת חוות דעת של מומחה כף יד מטעמה שקבע שלתובעת נותרה נכות בשיעור של 10% כתוצאה מהתאונה.

הנתבעים לא הכחישו את פגיעתה של התובעת, אך טענו כי התובעת לא הוכיחה את תביעתה ואת העובדה כי נפגעה כתוצאה מהנפילה בקפיטריה. כמו כן, החלו להטיל את האחריות זה כלפי זה.

בית המשפט התרשם לחיוב מעדותה של התובעת, אישיותה ומהימנות גרסתה, לפיה התובעת נפלה ונחבלה בידה ביום האירוע במתחם הקפיטריה בשטח המכללה. מנגד הנתבעים כלל לא סתרו את הראיות בהקשר זה בשום דרך.

בנוסף לכך השופטת קיבלה את טענתה של התובעת לפיה הרצפה הייתה מחליקה בצירוף העובדה כי מקדם החיכוך במרצפות במקום אינו עומד בתקן, חיזקו את מסקנת בית המשפט שאכן היה גורם או הצטברות גורמים מחליקים על הרצפה.

מנגד קבע בית המשפט, כי הואיל וידעה התובעת שרצפת הקפיטריה מחליקה הרי שהיה עליה להיזהר ולפיכך הטיל עליה אשם תורם בגובה של 20%.

בפסק הדין נקבע כי הנתבעים יפצו את התובעת בסך של 218,000 ₪ ממנו יש לנכות 20% אשם התורם שנקבע לתובעת בגין פציעתה בתאונה. בסך הכול ישולם לתובעת סך של 175,000 ₪.

**הבהרה: אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי. כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.   

הכותב הוא עורך דין מיכאל שטרית, שותף ומייסד במשרד עורכי הדין מיכאל שטרית המתעסק בין היתר בדיני נזיקין לפרטים וייעוץ משפטי חייג: 02-9925566 או באתר האינטרנט שלנו: www.sb-law.co.il.