השינויים הגלובליים בתחום הפיננסיים משנים את אפיונם של בתי העסק מקצה לקצה. הצרכים גדלים כמו גם החזון להפוך את בית העסק לעסק מצליח בקנה מידה ארצי ואף מעבר לכך.

השינויים הללו גורמים לבעלי עסקים להתמודד באופן יומיומי עם דילמות עסקיות משפטיות אשר העיסוק בהן גוזל מהם זמן וברוב המקרים עולה לא מעט כסף.

לעיתים, עקב חוסר מודעות של בעלי העסקים, כי הם מצויים "בדילמה עסקית משפטית" מובילה לקבלת החלטה שגויה באותה הדילמה. כאשר אותה ההחלטה יכולה לפגוע בבית העסק.

הקמת בית העסק והבאתו לבית עסק מצליח, דורשת תכנון יסודי בעלויות במיקום, בפרסום, בתוכנית עסקית ובין הדברים החשובים ביותר גם בפן המשפטי - העסקי. ככל ובית העסק מתפתח כך גם הסוגיות המשפטיות כרוכות באותו הפיתוח.

הדילמות המשפטיות, יכולות להיות סביב תחומים רבים, כגון: תחום דיני העבודה (עובד-מעביד, קבלת עובדים לעבודה, תנאי העסקה, פיטורי עובד וכדומה), בתחום הגבייה, בתחום הנדל"ן, הסכמים, הנגשת העסק לבעלי מוגבלויות, שותפויות, הקמת חברה, קניין רוחני וכדומה.

משרד עורכי דין מיכאל שטרית, זיהו זה מכבר את הצורך היומיומי של מתן יעוץ משפטי שוטף לבעלי העסקים ולפיכך, פיתחו במשרד עבור הלקוחות את "הפתרון המשפטי לעסק".

המשימה העיקרית של משרד מיכאל שטרית – משרד עורכי דין היא להפוך להיות היועץ המשפטי העסקי של לקוחותיו. נציג מהמשרד יעניק ליווי משפטי עסקי לכל עסק בכל גודל ובכל סיווג. המטרה היא לבחון את המבנה העסקי של בית העסק ולבחור את הישות הנכונה ממנה על בעל העסק להפעיל את עסקו.

הבדיקה המשפטית אותה עורכים במשרד מתבססת על פי מטרות העסק וצרכיו הן בטווח הארוך והן בטווח הקצר. תוך בחינת מבנה הבעלות בבית העסק, שיקולי מס וכדומה. לעיתים בחירה שגויה עלולה להיות יקרה מאוד.

הליווי האישי של משרד מיכאל שטרית- משרדי עורכי דין יקל עליך במבוך המשפטי ויבנה לך תוכנית משפטית מתאימה לעסק תוך ניתוח הצרכים המשפטיים העסקיים והספציפיים של בית העסק. יש שוני בצרכים בין סיווגי בתי העסק, ולכן מתואמת לכל בית עסק את תוכנית משפטית המתאימה לו בלבד.

כך למשל, בעל עסק אשר מוכר בבית העסק שלו פריטים כלשהם, וסובל מכישלון תמורה (השיקים חוללו באי פירעון) זקוק לפתרון משפטי שונה מבעל עסק אשר מעסיק עובדים בתחלופה גדולה וזקוק לליווי בפן של יחסי עובד- מעביד.

השימוש בליווי משפטי עסקי תוך התאמת "חליפה משפטית עסקית" לבית העסק תחסוך כסף רב ועוגמת נפש לבית העסק ותסייע בפיתוח בריא של העסק תוך מניעת בעיות לטווח הארוך.