מחיר הנפילה, נפל במהלך משחק כדורגל, המועצה תפצה בסך של למעלה מ- 445,000 ש"ח .

בית המשפט פסק למעלה מ- 445,000 ש"ח פיצוי תובע, שתבע בגין נפילה במהלך משחק כדורגל במושב, כתוצאה מסדק אשר היה במגרש.

מאת: עו"ד מיכאל שטרית                                                                     

אל בית המשפט השלום הוגשה תביעתו של אזרח ישראל, יליד שנת 1996, אשר נפגע במהלך משחק כדורגל שהתקיים באחד המושבים. לטענת התובע, במהלך משחק הכדורגל, נתקלה רגלו בסדק שהיה במגרש האספלט, הוא מעד, ובעקבות הנפילה נחבלה ידו השמאלית.

התובע, אשר במועד קרות התאונה היה בן 10.5 שנים, טען בפני בית המשפט, כי במגרש היו סדקים רבים, גרסה אשר נתמכה בתמונות ממקום האירוע, ותוך כדי המשחק, רגלו נתקלה בסדק ספציפי, כאשר במהלך הנפילה ניסה להגן על פניו באמצעות ידיו, וכך למעשה, כאשר הושיט את ידיו לבלום את עוצמת המכה, נפגע בעוצמה בידיו.

מנגד טענה הנתבעת, כי יש לשלול את טענותיו של התובע הואיל ואירוע הנפילה ארע במהלך הרגיל והטבעי של משחק הכדורגל, ולא כפי שטוען התובע.

בית המשפט קיבל את תביעת התובע במלואה, כאשר במהלך פסק הדין קבע, כי הנתבעת, הפרה את חובת הפיקוח המוטל עליה, כתוצאה מכך, כי המדובר במגרש המצוי במיקום מרכזי במושב.

מדובר במקרה בו מוטלת על הנתבעת, חובה לקיים פיקוח ברמה סבירה, אשר היה מביא לגילוי הסדקים המצויים בו. הואיל והמגרש המצוי ועומד פתוח לשימוש כלל הציבור ללא כל הגבלה, ומיועד למשחקי כדור ובו מותקנים מתקני ספורט, אשר מהווים אבן שואבת לילדי המושב.

בית המשפט קבע, כי במסגרת חובת הפיקוח של הנתבעת, יכולה הייתה להוציא צו סגירה למגרש, לגדר אותו על מנת למנוע כניסה, ולתלות שלטי אזהרה האוסרים על הכניסה למגרש, והמשחק בו.

כמו כן, יכולה הייתה הנתבעת, לדרוש מהמושב עצמו (האגודה השיתופית) לתקן את המגרש, או למנוע את הכניסה אליו.

לפיכך קבע השופט, כי הואיל וסגירת המגרש או לפחות הדרישה לתיקונו או לסגירתו הייתה מתחייבת, לפיכך מחלדה של הנתבעת הינו באי קיום חובת הפיקוח המוטלת עלי כרשות מקומית.

אשר על כן, קבע בית המשפט כי הנתבעת הפרה את חובת הפיקוח בה היא חבה, ובכך התרשלה כלפי התובע.

כתוצאה ממחדלה של הנתבעת באי פיקוח על המגרש אשר מהווה התרשלות כלפי התובע, העמיד בית המשפט את סכום הפיצוי בגין ראשי הנזק: כאב וסבל, הפסד כושר השתכרות לעתיד, הפסדי פנסיה, הוצאות רפואיות לעבר ולעתיד ועזרת צד ג' בעקבות הפציעה, בסך כולל של 445,000 ₪.

**הבהרה: אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי. כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.